top of page

Czy wiesz co jesz?


27 września 2018 roku w naszej szkole odbyła się konferencja pani Joanny Brzegowy na temat zdrowego żywienia, na którą zaproszono uczniów klas od 0 do 3 SSP. W trakcie wykładu usłyszeliśmy, że jabłko zanim trafi do sklepu, jest pryskane chemią aż 60 razy, że w 250 ml coli znajduje się aż 11 kostek cukru, w 1 litrze- 18 kostek, a w 2l aż 24 kostki cukru! Kiedy będziemy się niezdrowo odżywiali i jedli dużo cukru możemy zachorować na cukrzycę lub dostać zawału.

Dzieci wzięły udział w doświadczeniach. Jedna osoba przygotowała 250 ml wody z 11 kostkami cukru, a następnie kilkoro dzieci próbowało ten napój. Nikomu nie smakowała przygotowana mikstura.

Następnie pani Joanna sprawdziła, co dzieci przyniosły do szkoły w swoich kanapnikach. Za prawidłowo przygotowane drugie śniadanie wszyscy otrzymali naklejki.

Po zakończonej prezentacji zrobiliśmy z dziećmi wywiad. Każdy zapytany zapamiętał najlepiej eksperyment z wodą i cukrem. Próbujący podkreślali jak bardzo im nie smakował ten napój. Dzieci były zdziwione faktem jak dużo znajduje się cukru w napojach które spożywają na co dzień. Wszystkim bardzo spodobała się prezentacja.

Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się, jak należy się zdrowo odżywiać i co może się stać, kiedy będziemy spożywali zbyt dużo cukru.

#SSP

bottom of page