top of page

"Eko Misja - Nie marnuję!"

W październiku 2020, z okazji Światowego Dnia Żywności Społeczna Szkoła Podstawowa przystąpiła do programu edukacji ekologicznej „Eko Misja – Nie marnuję!” Program został przygotowany przez Polskie Banki Żywności. Celem programu było przybliżenie uczniom problemu marnowania żywności, pokazanie jego społecznych i ekologicznych skutków jak również podniesienia świadomości młodych ludzi w zakresie racjonalnego gospodarowania żywności.

Do programu przystąpiły klasy IV-VI oraz klasa II SSP. Koordynatorem przebiegu programu w szkole była p. Marta Kobyłecka.

W ramach programu uczniowie klas IV-VI SSP przystąpili do realizacji 3 projektów tematycznych: „Nasza planeta za 100 lat, jeśli nic nie zmienimy”; „Jak będzie wyglądała nasza planeta, jeśli już teraz zaczniemy o nią dbać” oraz „Jakie działania może podjąć każdy z nas dla ratowania planety”. Zadaniem uczniów było przygotowanie prac projektowych na jeden z wybranych tematów. Powstały ciekawe prezentacje multimedialne, plakaty promujące zachowania proekologiczne, makiety, filmiki i wywiady. Podsumowanie projektu odbyło się online w obecności przedstawiciela Banku Żywności z Chojnic, p. Jolanty Neyman. Prace naszych uczniów otrzymały wysoką ocenę naszej ekspertki z BŻ.

https://youtu.be/v_mvsI0kgtw (Filmik Iana z klasy 5 SSP)bottom of page