top of page

Pakiet G Suite dla Szkół i Uczelni dostępny dla nas


Od nowego roku szkolnego, w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku będziemy korzystamy z pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni.

G Suite dla Szkół i Uczelni to pakiet narzędzi firmy Google, które ułatwiają pracę w szkołach i są używane przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie. Pakiet ten zawiera bezpieczne środowisko Classroom.

Classroom łączy wszystkie narzędzia Google i pozwala całkowicie odmienić sposób współpracy między uczniami, a nauczycielami. Dzięki tej usłudze mamy możliwość przenieść nasze szkolne działania online. Zmienia też sposób myślenia – działamy z uczniami w cyfrowym świecie jako sieć społecznościowa, na bieżąco komentujemy, dzielimy się informacjami, linkami, udostępniamy materiały. Jest to świetne narzędzie ułatwiające pracę nam i uczniom – uczniowie nie muszą czekać na polecenia i jeszcze przed wejściem do klasy mogą w aplikacji zobaczyć instrukcje i zadania, które będzie trzeba wykonać. W sumie to duża oszczędność czasu i energii dla wszystkich użytkowników.

Więcej informacji wkrótce przez komunikator szkolny Librus.

bottom of page