top of page

Dzień dziecka


Dnia 31 maja uczniowie klas 8 A i B z STO spędzili Dzień Dziecka w Krągach w miejscu zwanym Xpaint, aby zagrać w gry drużynowe - Paintball. Uczestnicy mogli pogłębić swoje umiejętności pracy zespołowej, jak i sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną oraz umiejętności taktyczne.

O godzinie 11:00 wszyscy zebrali się w wyznaczonym miejscu. Przed rozgrywką organizator gry oprowadził uczestników po całym terenie oraz nauczył zasad, które tam obowiązują jak i korzystania z markerów ( karabinów strzelających kulkami z farbą ). Każdy gracz dostał kask ochraniający oczy i twarz, kombinezon, w którym wygodnie mógł się poruszać po obiekcie. Obie klasy zostały podzielone na dwa zespoły i rozpoczęła się rywalizacja w ,,Paintballu.”

Gra polegała na wyeliminowaniu drużyny przeciwnej poprzez trafienie kulką z farbą w przeciwnika. Uczestnicy wzięli udział w kilku etapach rozgrywek takich jak ,,death match” - czyli wyeliminowanie jak największej ilości graczy z drużyny przeciwnej , obrona fortu i przechwycenie flagi drużyny przeciwnej.

Mimo tego, że powszechnie uważa się, że jest to sport zdominowany przez mężczyzn, w naszych rozgrywkach dominowały dziewczyny i zostały nagrodzone przez właściciela obiektu specjalnym wyróżnieniem w postaci medali.

Sama gra w Paintballa była bardzo ekscytująca i zabawna. Uczestnikom tak bardzo spodobała się ta forma aktywnego i wspólnego spędzania czasu, że postanowili w tym samym gronie powtórzyć zabawę.

Uczniowie klas 0 i I uczestniczyli w warsztatach w cukierni "Pianowscy", w czasie których samodzielnie stworzyli pyszne lody. W tym czasie uczniowie klas IV-VI świetnie bawili się w szkole, oglądając filmy i zajadając różne słodkości.

#SSP

bottom of page