top of page

Licealistki ze Społecznej na artystycznych warsztatach w Krakowie


Nagrody i wyróżnienia w różnych konkursach, przeglądach filmowych są dla uczestników Zespołu „Akcja Animacja” prowadzonego przez Jolantę Sierpińską ważne, ale istotą działalności Zespołu jest stwarzanie możliwości uczestnictwa w atrakcyjnych wydarzeniach festiwalowych krajowych i zagranicznych. W ubiegłym roku szkolnym kilkuosobowa ekipa z naszego zespołu spędziła kilka dni w Tallinnie i zgromadziła tam materiał do filmu inspirowanego historią dominikanów w Estonii.

Film „Dominikanie Eesti” wysłany został na Ogólnopolski Dominikański Festiwal Filmowy Slavangard, organizowany przez Klasztor Ojców Dominikanów w Krakowie. Film został zakwalifikowany do pokazu i stąd obecność naszych uczennic na warsztatach organizowanych w ramach Festiwalu.

Oto relacja uczestniczek, uczennic Społecznego Liceum Ogólnokształcącego:

W dniach 16-17 maja miałyśmy przyjemność wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Slavangard w Krakowie. Pierwszego dnia miałyśmy okazję uczestniczyć w warsztatach fotograficznych o nazwie „Tajemnice kompozycji w fotografii mobilnej”, prowadzonych przez Barbarę Woźniczkę i Justynę Lenartowicz. Poznałyśmy podstawy kompozycji fotografii oraz dowiedziałyśmy się co należy zrobić aby zdjęcia wyglądały lepiej. Najpierw było trochę teorii, a później wyszłyśmy w plener i starałyśmy się zrobić jak najlepsze zdjęcia, które potem omawiałyśmy. Dowiedziałyśmy się co można poprawić aby ujęcia wyglądały lepiej oraz co zrobić, aby zdjęcie miało jakiś charakter.

Tego samego dnia wzięłyśmy udział w warsztatach pt „Praca z aktorem” prowadzonych przez Małgorzatę Jakubowską podczas których zobaczyłyśmy jak wygląda zarówno praca aktora jak i reżysera przy spektaklach teatralnych. Kolejny dzień zaczęłyśmy również od warsztatów aktorskich prowadzonych przez aktorów z teatru Graciarnia. Aktorzy podzielili nas na dwie grupy, dali scenariusz i poprosili abyśmy przygotowali się i przedstawili spektakl.

Miałyśmy okazję dowiedzieć się czegoś więcej o pracy aktora oraz o tym, co zrobić aby lepiej wypaść na przesłuchaniach teatralnych. Ostatnie warsztaty, w jakich mogłyśmy uczestniczyć, to zajęcia animacyjne na smartfonie, które prowadziła Anna Mrożek ze Studia Filmowego Effata Anima. Dowiedzieliśmy się o aplikacjach przeznaczonych do animacji na telefonach. Prowadząca przygotowała dla nas kilka zadań do wykonania. Ostatniego dnia warsztatów miałyśmy również okazję zobaczyć pokaz filmowy w kinie Mikro na którym pokazany był nasz film „Dominikanie Eesti”.

Wszystkie warsztaty zostały przeprowadzane bardzo profesjonalnie. Cieszymy się, że mogłyśmy w nich uczestniczyć i z pewnością postaramy się wykorzystać w pracy naszego Zespołu i naszych artystycznych pasjach wszystkie zdobyte na warsztatach umiejętności.

#SLO #SG #SSP

bottom of page