top of page

Kolejny film Zespołu Akcja Animacja ze Szczecinka znów okazał się najlepszy!


Młodzi filmowcy ze Szczecinka, działający przy Zespole Szkół Społecznych, odnieśli kolejny sukces. W dniach 4-5 kwietnia młodzież uczestnicząca w warsztatach Zespołu Akcja Animacja została zaproszona do Poznania na VI Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych, tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU.

Uczniowie mogli obejrzeć wszystkie nagrodzone i wyróżnione w przeglądzie filmy. Podczas gali okazało się jednak, że sami także odebrali nagrodę. Jeden z filmów młodzieży ze Szczecinka pt. „Szklana Marina” uzyskał I miejsce.

"Jury pochwaliło nas za pomysłowe wykonanie i kreatywny pomysł z pouczającym morałem"

- informuje jedna z uczestniczek wyjazdy, Julia Zabrocka.

"Po zakończeniu uroczystej części cały Zespół Akcja Animacja goszczący w Poznaniu został zaproszony na warsztaty piksilacji , dzięki którym poznaliśmy nowe sposoby animacji przy użyciu owoców i warzyw. Mieliśmy możliwość stworzenia trzech miniatur filmowych, które zamierzamy w naszej szkolnej pracowni dopracować i wysyłać na kolejne konkursy. Dzięki temu wyjazdowi zdobyliśmy nowe umiejętności i mamy wiele pomysłów na tworzenie animacji. Nasza przygoda ze sztuką trwa"

– podkreśla uczennica STO.

- Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież ze Szczecinka z przyjemnością obejrzą nagrodzone i wyróżnione filmy w organizowanym przez naszą szkołę partnerskim, cyklicznym przeglądzie filmowym pod nazwą „Filmowe echa”

#SLO #SG #SSP

bottom of page