top of page

Pierwszy dzień wiosny


Dnia 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny samorząd SSP przygotował dla uczniów klas

IV-VI konkurs pt: ,,Mam talent". W jury zasiedli uczniowie II klasy LO: Grażyna- Julia Zabrocka, Kuba Wojewódzki – Patryk Prorok oraz Joanna Krupa, w którą wcieliła się Zuzanna Forc. Konkurs poprowadziła Anna Zabrocka. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom swoich występów w następujących dziedzinach: taniec, śpiew, gra na instrumencie, recytacja, pokaz mody, pokaz karate.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrodę w postaci słodyczy.

Komisja oceniająca występy wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce zajęła Hanna Kobyłecka z klasy V

II miejsce – Paula Wiśniewska z klasy VI

III miejsce – Oskar Loch z klasy VI oraz

duet Hanna Kobyłecka i Laura Świątek – Dawlewicz

Gościem specjalnym konkursu „Mam talent” była Basia z klasy II LO, która zaprezentowała mistrzowską grę na akordeonie oraz ułożenie kostki Rubika w ciągu 1 minuty.

Wspaniałe występy miały także na celu sprowokować przybycie i przywitanie wiosny, która przyniesie ciepłe i słoneczne dni.

Po występach i wyłonieniu zwycięzców jeden z naszych szkolnych dziennikarzy zaprosił trzy uczestniczki do krótkiego wywiadu związanego z pierwszym dniem wiosny.

Pierwsze pytanie: Jakie znaczenie ma dla was nadejście wiosny ?

- Możemy spędzać więcej czasu na powietrzu z przyjaciółmi oraz mamy większą nadzieję na lepszą pogodę.

Drugie pytanie: Z czym wam się kojarzy bardziej pierwszy dzień wiosny ?

- Najczęściej z topieniem Marzanny i z dniem wagarowicza. Zmienna jest też pogoda, raz jest cieplej raz zimniej i nie wiemy, czego się spodziewać.

Trzecie pytanie: Czy według was pierwszy dzień wiosny został dobrze przygotowany przez samorząd, czy zmieniłybyście coś w tym dniu ?

- Samorząd przygotował wspaniały konkurs i wszystko odbyło się w jak najlepszy sposób, i nie trzeba nic poprawiać. Bardzo nam się podobało. Wszyscy uczestnicy zasługują na brawa i pochwały , a zwycięzcom gratulujemy, życząc powodzenia w dalszych konkursach i działaniach.

#SG #SSP #SLO

bottom of page