top of page

Pomaganie jest dziecinnie proste


To motto tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . W ciągu ostatnich kilku miesięcy uczennice klasy 8 naszej szkoły udowodniły, że to prawda. Można pomagać na różne sposoby, łącząc swoje pasje z chęcią pomocy innym ludziom.

W dniu finału WOŚP na ulicach Szczecinka można było spotkać między innymi Adę Chyl i Olę Baranek. Dziewczęta od rana do późnych godzin popołudniowych zbierały pieniadze na zakup sprzętu dla ratowania życia noworodków.

Dzień wcześniej, 12 stycznia, w Okonku odbył się II Godzinny Bieg dla WOŚP . Polegał na przebiegnięciu w czasie 60 minut jak największej ilości kilometrów, a cały dochód z opłat startowych przeznaczony był dla Orkiestry. W biegu brały udział Hania Skrobanek, Zosia Skrobanek i Ola Baranek.

One również wraz z koleżanką z SP6 Patrycją, pobiegły 24 lutego w Szczecinie w Sztafecie Uśmiechu, charytatywnym biegu na rzecz dwóch chorych dziewczynek, podopiecznych akcji Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech. Sztafeta dziewcząt była najmłodsza, ale mimo tego zajęła wysokie miejsce. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki biegaczom zebrano ponad 9 tysięcy złotych na rehabilitację chorych dzieci.

Czy my, młodzież i dzieci, możemy pomagać innym? Tak! Wystarczy tylko chcieć, bo

" pomaganie jest dziecinnie proste i sprawia przyjemność! "

#SG #SLO #SSP

bottom of page