top of page

Język angielski górą! Brawa dla zwycięzców!


W czwartek 29.11.2018r. odbył się IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Best of the Best” zorganizowany przez anglistki ILO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Z naszej szkoły po uprzednim przeprowadzeniu testu kwalifikacyjnego zostało zgłoszonych do konkursu jedna uczennica z kl. II SLO- Hanna Smukowska i trzech uczniów z kl. III SLO- Nikodem Bączek, Maciej Sudoł i Jakub Tranbowicz. Po półfinałowym teście leksykalno-gramatycznym oraz dyktandzie tych właśnie troje uczniów przeszło wraz z siedmiorgiem uczniów z innych szkół średnich do finału, w którym przedstawiali prezentację na temat ważnego elementu czy wydarzenia, jakie miało/ma kolosalny wpływ na XXI wiek.

Prezentacje poszły naszym uczniom świetnie. Następnie finaliści odpowiadali na pytania o Londynie i Nowym Jorku oraz wypowiadali się na przeróżne losowo wyznaczone tematy bez przygotowania. Trzeba dodać, że wszystko się działo na forum przy sporym audytorium i dużej dawce stresu! Jury, w którym obradowały dwie anglistki ,organizatorki oraz dwóch native speakerów, zadecydowało, że pierwsze miejsce konkursu zdobył nasz uczeń Nikodem Bączek, a z kolei Jakub Tranbowicz zajął szóste, a Maciej Sudoł ósme miejsce w finale konkursu języka angielskiego. Wszystkich uczniów utalentowanych językowo uczy pani Agata Milata-Troinska.

#SLO

bottom of page