top of page

Biegi Niepodległości


Setną rocznicę odzyskania niepodległości można świętować na różne sposoby, nie tylko śpiewając Hymn i ubierając się na galowo. Uczennice klasy ósmej świętowały to wydarzenie biegając. W dniu 3 listopada w Okonku odbył się pierwszy z trzech biegów niepodległościowych, w jakich dziewczęta brały odział. W biegu młodzieżowym na dystansie 800 m na drugim miejscu podium stanęła Ola Baranek. Hania Skrobanek startowała w biegu głównym na dystansie 5 km i rywalizując z dorosłymi zajęła miejsce piąte! 8 listopada Hania pojechała na bieg do Czarnkowa ( okolice Poznania ), tam bezkonkurencyjnie wygrała swoją kategorię. Wygrała z ponad pięćdziesięcioma dziewczynami. Natomiast 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości, dziewczęta rywalizowały w Trójmieście w biegach młodzieżowych w ramach PKO Grand Prix Gdyni. Hania w Biegu Młodziczek na dystansie 1800 m zajęła 8 miejsce na ponad 150 startujących zawodniczek. W Biegu Juniora na dystansie 3600 m Ola zajęła miejsce 5 na 70 startujących dziewcząt, trzeba dodać, że Oli udało się zrobić nową „życiówkę” na tym dystansie. (znacząco poprawiła swój wynik w porównaniu do poprzedniego roku)

Wywiad z Aleksandrą Baranek:

- Olu, powiedz mi proszę, w ilu biegach brałaś udział?

- Udało mi się pojechać na dwa biegi: do Gdyni i do Okonka. Na trzeci, w Czarnkowie, nie udało mi się pojechać, ponieważ organizowany był w tygodniu szkolnym.

- Powiedz mi jeszcze, czy konkurencja była duża?

- W Okonku była tylko jedna dziewczyna, która mogła mi przeszkodzić w wygranej i niestety przegrałam z nią, ale reszta zawodniczek nie sprawiła mi problemu. Natomiast w Gdyni pobiegłam bardziej dla siebie, na swój wynik, ponieważ jestem w jednej kategorii z dziewczynami o dwa lata starszymi ode mnie i wiedziałam, że mogę nie mieć z nimi szans.

- Pomimo tego udało Ci się zdobyć bardzo wysokie, V miejsce. Gratuluję, życzę dalszych sukcesów i dziękuję za wywiad.

#SG #SLO #SSP

bottom of page