top of page

Z piwnicy i ze szkolnej pracowni na ekrany kin i festiwale


„Miasto ze snów” - makieta w skali 1:87 tworzona w niewie

lkiej piwnicy od trzydziestu lat przez, znanego wszystkim mieszkańcom naszego miasta, Pana Jerzego Gasiula, stała się, za zgodą twórcy, tematem naszego filmu animowanego „Życie”. Film wysyłamy na różne konkursy, ogólnopolskie i międzynarodowe. Naszą ideą jest promowanie różnorodnych pasji. W pracy nad tym filmem udało się pogodzić zamiłowania młodych adeptów animacji z niezwykłym hobby Pana Jerzego Gasiula, z dojrzałą, bardzo pracochłonną, pasją budowania miniaturowego miasta. Cieszymy się, że film podoba się odbiorcom i profesjonalnym jurorom, zarówno w Polsce, jak i na festiwalach za granicą. Przesłanie tej animacji pozwala, bez zbędnej narracji, uczynić z naszego obrazu filmowego przekaz o charakterze uniwersalnym. Narodziny, dorastanie, wyjazdy, powroty, praca, miłość ,rodzina, przemijanie, śmierć …, a wszystko to w scenerii miasta o charakterze magicznym, ale też uniwersalnym. Dowodem na to, że film się podoba i dostrzeżono jego wartość, kompozycję, spójną koncepcję i poprawność techniczną, a także umiejętny montaż, jest przyznanie w krótkim czasie trzech nagród:

  • III Nagroda w VII Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży „halo echo”, Wrocław 2018;

  • Nagroda za Najlepszą Ideę w Abasha International Children and Youth Film Festival, Gruzja 2018. W tym festiwalu prezentowane były filmy z 37 krajów;

  • Wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „5 minut z życia codziennego”, Wągrowiec 2018.

Mamy nadzieję, może niezbyt skromnie, że to jeszcze nie koniec laurów. Film w dalszym ciągu wysyłany jest na kolejne konkursy, przeglądy i festiwale, zarówno ogólnopolskie jak i zagraniczne.

Z wielką satysfakcją informujemy również, że nasz film „Między dniem a nocą”, wielokrotnie nagradzany na różnych festiwalach (między innymi zdobył prestiżową nagrodę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich”), został doceniony także w kraju i uzyskał I Nagrodę w VII Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży „halo echo”, Wrocław 2018.

Sukcesy, które udaje nam się osiągać w dużej mierze zawdzięczamy naszym sponsorom, dzięki którym od siedmiu lat funkcjonuje w naszej Szkole nieźle wyposażona pracownia animacji. W imieniu uczniów ZSS STO, należących do Zespołu „Akcja Animacja”, serdecznie dziękuję Spółce Kronospan Szczecinek i nadleśnictwom Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, za wspieranie naszej kreatywnej pasji i umożliwienie nam wpisania się w ogólnoświatowy nurt nowoczesnej edukacji filmowej, polegający na tworzeniu animacji przez dzieci i młodzież.

#SG #SLO #SSP

bottom of page