top of page

Zielona Szkoła w ZSS STO


Klasy I i II SLO w Czaplinku

Ostatni weekend poprzedzający zakończenie roku szkolnego klasy licealne spędziły na biwaku w ośrodku Kusy Dwór w Czaplinku. Piękna, słoneczna pogoda, wspaniałe jezioro, drewniane domki, smaczne posiłki, cisza i spokój- to na pewno walory tego klimatycznego miejsca. Mieliśmy do swojej dyspozycji kajaki, czy też sprzęt sportowy, z którego chętnie korzystaliśmy. Były to chwile wytchnienia i wypoczynku, które po całym roku wytężonej pracy należały się uczniom i wychowawcom. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domów.

Klasy III SG we Wrocławiu

Ósmego czerwca gimnazjalne klasy trzecie wybrały się na wcześniej zaplanowaną wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie mieli cztery dni ,aby wnikliwie poznać stolicę Śląska oraz znajdujące się na tym terenie inne ciekawe miejsca. Uczestnicy wyprawy zafundowali sobie wiele ciekawych atrakcji takich jak: lekcja w Muzeum Pana Tadeusza, spacer po Dzielnicy Czterech Wyznań oraz Rynku ,czy wjazd na najwyższy wieżowiec w Polsce liczący aż 250 metrów – Sky Tower. Oczywiście nie mogło również zabraknąć wyjścia do Teatru Muzycznego Capitol na interesujący spektakl pod tytułem „Rat Pack”. Był to ostatni wyjazd uczniów tych klas oraz ostatnia szansa na dłuższe wspólne spędzenie czasu. Wyjazd okazał się bez wątpienia bardzo udany oraz spełnił oczekiwania wszystkich uczestników. Na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Robert Niemiec, Adam Żyłka

Klasy IV-VI w Warszawie

15 czerwca o godzinie 6.00 uczniowie klas 4-6 wyjechali do Warszawy na 3 dni. Podróż trwała 7 godzin z przerwami.

Dzień pierwszy: o godzinie 14.00 – zwiedzanie Stadionu Narodowego. Następnie o godzinie 15.30 zabawa w Centrum Nauki Kopernik. 17.15 pokaz w Planetarium ‘’Niebo Kopernika’’. O 19.40 zakwaterowanie w hotelu ‘’Pod Bażantem’’.

Dzień drugi: pyszne śniadanie o godzinie 8.00. O 8.45 wyjazd z hotelu na Grób Nieznanego Żołnierza i spotkanie z przewodnikiem. Następnie spacer po Warszawie i zwiedzanie Zamku Królewskiego. Dzień zakończył się trampolinami wyczekiwanymi przez grupę od rana.

Dzień trzeci zaczął się śniadankiem, potem udaliśmy się do Łazienek Królewskich. Tam mieliśmy okazję posłuchać fragmentu koncertu Fryderyka Chopina. Stamtąd udaliśmy się na najwyższe piętro Pałacu Kultury, skąd podziwialiśmy panoramę Warszawy. Ostatnim punktem była Niewidzialna wystawa ,która wywarła na wszystkich duże wrażenie. Wycieczka była bardzo udana i na długo zostanie w naszej pamięci.

Maja, Maks, Oliwier kl. VI

Klasy I-III w Kolbudach

Droga była daleka, ale warta tego, co czekało na nas w Kolbudach niedaleko Gdańska. To właśnie tam dzieciaki z najmłodszych klas SSP spędziły trzy szalone i niezapomniane dni na zielonej szkole. Każdy popłynął kajakiem, wszyscy dzielnie walczyli w grach drużynowych, tropili przestępców i rozwiązywali zagadki, aby odnaleźć magiczny klucz. Okazało się nawet, że w klasie III mamy łucznika, który swoimi umiejętnościami przewyższa prowadzącego zajęcia. Było niebanalnie, energicznie i entuzjastycznie. Czyli tak, jak najmłodsi lubią najbardziej. Na szóstkę z plusem!

#SSP #SG #SLO

bottom of page