top of page

Nasza Amelka w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego


Amelia Lach, uczennica klasy IV, autorka niewielkiej (jeśli chodzi o format) pracy plastycznej odniosła wielki sukces. Zdobyła wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Artform 2018” - „Małe dzieła – wielka Sztuka”.

Ideę Konkursu organizatorzy, Zespół Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku, zawarli w cytowanym niżej fragmencie regulaminu:

„Tytuł konkursu wskazuje, że nie ograniczamy fantazji jego potencjalnych uczestników: mogą prezentować świat swojej całkowicie nieskrępowanej, niesamowitej wyobraźni. Pragniemy jednak, by ów świat został „zamknięty” na niewielkiej przestrzeni i dlatego w tytule pojawiły się słowa „małe dzieła”. Wierzymy, że będą to dzieła małe tylko przestrzennie, a młodzi Twórcy wykażą się talentami, które sprawią, iż powstanie naprawdę wielka Sztuka.”

Należy dodać, że jury przyznało poza I, II i III nagrodą, jedynie dwa wyróżnienia. Na stronie organizatorów jest informacja, że na konkurs wpłynęło ogółem 828 prac ze szkół, placówek kulturalnych i oświatowych z całej Polski.

Na zdjęciu, wykonanym i przetworzonym przez Stasia Lemke, Amelka z pomysłowym, zawierającym jej wyróżnioną pracę plastyczną dyplomem. Nagrodą są również materiały plastyczne, których na zdjęciu nie widać

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów plastycznych!

#SSP

bottom of page