top of page

Walentynki w SSP


Dnia 14 lutego w naszej szkole odbyły się obchody święta zakochanych. Najhuczniej obchodzono je w klasach I-VI, gdzie uczniowie mieli możliwość wysłania walentynek poprzez Pocztę Walentynkową, a na korytarzach rozbrzmiewała muzyka, którą sami wybierali, a zamiast mundurków mogli ubrać się w czerwone T-shirty. Członkowie szkolnego kółka dziennikarskiego postanowili zapytać uczniów klas I-VI, co myślą na temat szkolnych obchodów święta zakochanych. Wśród nich znaleźli się: Hubert z klasy IVb, Zosia z klasy IIIe oraz Kaja z klasy Ia.

Czy korzystałeś/aś z Poczty Walentynkowej? Czy jest ktoś, komu chciałbyś/chciałabyś wysłać walentynkę? K: Nie wysłałam żadnej, ale chciałabym wysłać walentynkę wszystkim moim kolegom. H: Nie wysłałem, chociaż chciałbym wysłać jedną mojej siostrze, Martynie. Z: Tak, wysłałam ją koleżance. Zrobiłam ją własnoręcznie. Czy kupiłeś/aś coś z kawiarenki walentynkowej? K: Babeczkę. Bardzo mi smakowała. H: Nie, ale dzięki mojej siostrze mam jeszcze szansę. Z: Tak, galaretkę z pianką. Była dobra. Co sądzisz o ubieraniu się na czerwono w walentynki? K: Tak, bardzo mi się to podoba. H: Jest to fajny pomysł, bo nie musimy nosić mundurków. Z: Ten pomysł mi się podoba, bo w ten serdeczny dzień możemy się ubrać na czerwono, a czerwony to kolor miłości. Czy podobała Ci się muzyka, którą puszczali uczniowie klas IV-VI? H: Średnio, bo słucham innej muzyki. Z: Trochę słyszałam, ale nie spodobała mi się za bardzo.

W szkolnej stołówce klasa VIJ otworzyła „miłosną” kawiarenkę, w której wszyscy mogli spróbować różnorakich walentynkowych przysmaków. Zapytaliśmy o nie Olę z klasy VIJ. Co przygotowaliście na dzisiejszą kawiarenkę? Czy ty sama coś przygotowałaś? O: Przygotowaliśmy galaretki, babeczki, ciasteczka i ciasta oraz gofry i tosty. Ja przyniosłam babeczki. Co najlepiej się sprzedawało? O: Zdecydowanie gofry. Jak poszła Wam sprzedaż? O: Świetnie, sprzedaliśmy wszystko. Ile pieniędzy udało Wam się zebrać? O: Około 400 złotych. To duża kwota. Czy macie jakiś konkretny cel, na który chcecie ją spożytkować? O: Takim celem jest chyba wyjście na klasową pizzę!

Dziękujemy za rozmowę.

#SSP

bottom of page