top of page

Święto niepodległości w naszej szkole


Jak obchodziliśmy ten dzień w naszej szkole ?

W klasach IV- VI

Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację na temat odzyskania niepodległości, którą poprowadzili Piotr Montusewicz i Zuzanna Łazar uczniowie z klasy V.

Akcja "Barwy Narodowe"

Dnia 11 listopada 2017 r. wybrani uczniowie Zespołu Szkół Społecznych wraz z opiekunami samorządu zebrali się przy kościele NNMP w Szczecinku. Jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji Barwy Narodowe, która po raz pierwszy odbyła się 12 lat temu. Uczniowie przypinali wstążeczki z flagą naszej Ojczyzny, aby upamiętnić ten wyjątkowy dzień, ważny dla każdego Polaka. Mimo wietrznej pogody, uczniowie ciepło zachęcali przechodniów do świętowania. Ze względu na to, że akcja nie odbywa się po raz pierwszy, wielu mieszkańców odbiera ją z coraz większym entuzjazmem. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Debata Oksfordzka w SG i SLO

10 listopada w Zespole Szkół Społecznych STO odbyła się debata z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Debatę zainicjował Dyrektor ZSS STO, Pan Wiesław Suchowiejko.

Naprzeciw siebie zasiedli obrońcy i przeciwnicy tezy, która brzmiała: „ Czy wyjeżdżając za granicę można być jednocześnie patriotą? „Tezy bronili uczniowie klas trzecich gimnazjum: Marcel Macibuch, Radosław Celej oraz Maciej Dołębski.

Anna Zabrocka, Barbara Andruszkiewicz oraz Julia Bojanowska. Przeciwnikami natomiast byli uczniowie klasy pierwszej liceum: Anna Zabrocka, Barbara Andruszkiewicz oraz Julia Bojanowska. W swej argumentacji uczestnicy wykorzystali również piosenki – np. „Nie pytaj o nią” w wykonaniu rapera Eldo oraz fragmenty filmów takich jak: ,,Szczęśliwego Nowego Jorku” oraz wywiadów z emigrantami polskimi. Miażdżącą i wyraźną przewagą wygrali przeciwnicy tezy. W podsumowaniu debaty przytoczono piosenkę Lecha Makowieckiego, która idealnie podsumowała całą debatę. Przed całym zdarzeniem uczniowie klas VII, gimnazjum oraz liceum wzięli udział w głosowaniu.

Wyniki ankiety:

- Tezę poparło 78,4 % ankietowanych

- Przeciw tezie było natomiast 21,6% ankietowanych

Według większości uczniów wyjeżdżając za granicę, można jednocześnie podtrzymywać tradycje Polski oraz być czynnym patriotą.

#SSP #SLO #SG

bottom of page