ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH STO W SZCZECINKU
OGŁOSZENIASSPSGSLODZIENNIK ELEKTRONICZNYNAUCZYCIELE, PRACOWNICY SZKOŁYGALERIAKONTAKTHISTORIALINKIKOŁO STO SKT nr 47

OFERTA
PLAN LEKCJI KLASY I - III
PLAN LEKCJI KLASY IV - VI
TERMINARZ MIESIĘCZNY
SAMORZĄD
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE klasy I-III
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE klasy IV-VI
ZESPÓŁ AKCJA ANIMACJA
KOŁO JĘZYKA POLSKIEGO
KOŁO HISTORYCZNE
KONKURSY INTERDYSCYPLINARNE
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
PROJEKTY
KONKURSY
OMNIBUS
WYDARZENIA
DOKUMENTY
WYKAZ LEKTUR OBOWIĄZKOWYCH W KLASACH IV - VI
ZASADY REKRUTACJI
ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO
PROJEKTY UNIJNE


KONKURSY

ROK SZKOLNY 2012/2013


SUKCESY FILMOWE I PLASTYCZNE!

W miniony czwartek, 20 czerwca br., podczas ceremonii zamknięcia 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci w Krakowie, został ogłoszony werdykt jury Otwartego Konkursu Filmów Amatorskich pod hasłem „Ogranicza mnie tylko wyobraźnia”, zorganizowanego w ramach Festiwalu. Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się na liście laureatów Konkursu. Jury przyznało nam dwie równorzędne Nagrody Specjalne Portalu Czasdzieci.pl, za animowane legendy: „O dzwonach zatopionych w jeziorze Trzesiecko” i „Płaczące dzwony”. Nagrody zostaną wręczone naszym filmowym ekipom zespołu „Akcja Animacja”, w czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Link do legendy „O dzwonach zatopionych w jeziorze Trzesiecko”

http://youtu.be/reaWCWlXN3U

Gratulujemy młodym filmowcom

Z dużą satysfakcją informujemy również, że w zorganizowanym przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury w Szczecinku, Powiatowym Konkursie Plastycznym „Balony nad Szczecinkiem”, w dniu 22 czerwca br. odebraliśmy I nagrodę i wyróżnienie w kategorii klas IV-VI. Pracę, która uzyskała I nagrodę, o wymiarach 600x300 cm, namalowały uczennice klasy IV SSP: Iza Pożoga, Zuzia Dubiniec i Wiktoria Ogrodzińska oraz uczennice klasy V SSP: Julia Zabrocka, Ania Zabrocka, Julianna Chyl, Agata Aleksandrowicz, Hania Smukowska, Wiktoria Szczęśniak, Ola Stefaniak i Martyna Zięba. Autorami pracy, która zdobyła wyróżnienie, są uczniowie klasy VI SSP: Ola Froehlich, Ala Szmurło, Ola Perska, Pola Kwiatkowski i Marcin Kundera.

Gratulujemy młodym plastykom!

Dziękujemy również Pani Jolancie Sierpińskiej, opiekunce nagrodzonych za ogromne zaangażowanie w pracę z uczniami oraz inspirację, ponieważ dzięki temu młodzi twórcy mają przede wszystkim satysfakcję ze swoich działań oraz szansę na sukces.

Marzena Marcinkowska

 
 
 
Miło nam poinformować, iż w  Ogólnopolskim Konkursie  Jęz. Angielskiego organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej nasi uczniowie z klasy IV i V znaleźli się w czołówce.

Na poziomie klasy V , w której uczestniczyło 1318 osób pierwsze miejsce z maksymalna liczbą punktów : 52, zdobył  Miłosz Radomski ( takich osób w Polsce było tylko 6! ), natomiast miejsce trzecie należy do   Wiktorii Szczęśniak ( tylko dwie osoby w Polsce szczycą się taką liczbą punktów :50 ). Na poziomie klasy IV w konkursie uczestniczyło 1442 osób i nasza Izabela Pożoga zajęła miejsce drugie wśród 3 osób w kraju , które miały tak wysoką punktację.

A oto nazwiska osób, które również uzyskały tytuł laureata, czyli pierwsza piętnastka.

  Kl. IV:  Marcel Macibuch

              Jakub Karwacki- Rój

              Adam Adamczyk

  Kl. V:    Julianna Chyl

              Jakub Skrzyński

              Agata Aleksandrowicz

                                                                                Mikołaj Rojczy

Hana Smukowska

Ola Stefaniak

 Gratulacje !!!!!KOLEJNY SUKCES W RYMOWANIU!        

  Jakub Skrzyński, uczeń klasy V SSP otrzymał wyróżnienie II stopnia w II Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Niektórzy lubią poezję”.

Spośród 326 wierszy jego utwór został zauważony przez jury i wyróżniony.
Życzymy Jakubowi dalszych sukcesów w dziedzinie pisarstwa i prezentujemy jego wiersz
    


Moje miasto

Nie umiem malować pędzlem. 

Nie umiem malować kredką.

Wielkim artystą nie jestem,

spróbuję malować poezją.
 

Dwa jeziora połączone tęczą,

niebo grafitowo- szare,

chmury ociężale nad ziemią klęczą, 

a silny wiatr goni spienione fale. 


Nagle chmury wstają,

tęcza gdzieś znika,

zielone lasy znów balladę o szczęściu grają, 

grzejąc się w słońca promykach.

Chciałbym malować to miejsce,

co tysiącami barw się mieni.

Chciałbym malować to miejsce,

co dla mnie jest najpiękniejsze na Ziemi.

 

Z zamkiem, z ratuszem, z fontanną na rynku, 

z radosnym porankiem

i z mgłą wiszącą nad parkiem…

Jestem szczęśliwy w Szczecinku


ANGIELSKI NA 6!

Dnia 22 lutego br., Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7, Pan Maciej Kaźmierski wręczył uczniowi  klasy V Jakubowi  Chmarze   nagrodę za zwycięstwo w III Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „Culture Bomb”. Konkurs składał się z dwóch etapów.

Pierwsza część konkursu polegała na przygotowaniu flagi kraju anglojęzycznego, w drugiej części uczniowie zmagali się z testem pisemnym sprawdzającym wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych. Oprócz konkretnej wiedzy trzeba było też wykazać się znajomością języka angielskiego, gdyż test był napisany w języku angielskim.

W konkursie startowało 27 uczniów szczecineckich szkół podstawowych. Nasi uczniowie uplasowali się w czołówce. Zwycięstwo należy do Kuby, ale warto nadmienić, iż  II miejsce zajął Maksymilian Kundera z klasy VI, III- Wiktoria Szczęśniak z klasy V, a także Michał Wronowski z klasy VI.

Gratulacje !!!!!!!

ZDJĘCIE ZE STRONY INTERNETOWEJ SP 7


I MIEJSCE W KONKURSIE EKOLOGICZNYM "LAS I JEGO MIESZKAŃCY"

W czwartek, 15.11.2012 r., w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku odbył się konkurs wiedzy ekologicznej.
Zmagania zorganizował Zarząd Miejsko - Gminny Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinku wraz z Regionalna Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinku.  Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu szczecineckiego oceniani przez jury, w skład którego weszli leśnicy i członkowie kół łowieckich. 
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie w zespołach trzyosobowych walczyli o zwycięstwo mierząc się z pytaniami z zakresu botaniki, zoologii, ekologii oraz zagadnień myślistwa i leśnictwa.
Reprezentanci SSP w składzie: Maciek Lemke klasa VI, Maks Kundera klasa VI i Miłosz Radomski klasa V zajęli I miejsce

Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunowi pani Dorocie Mieszkuc

ROK SZKOLNY 2011/2012

„NIEKTÓRZY  LUBIĄ  POEZJĘ”

            Czym jest poezja i jak trudno zostać poetą, wiedzą oni sami.

15 czerwca 2012 r. miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku.

III miejsce zajął Wojciech Januszak- uczeń klasy VI SSP

Wyróżnienie otrzymał Jakub Skrzyński- uczeń klasy IV SSP

Naszym zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w rozwoju swoich talentów literackich!


I miejsce w Powiatowym Konkursie „ Dziesięciolatek Omnibusem” dla uczniów klasy III SSP STO w Szczecinku 

15 czerwca 2012r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Szczecinku odbył się Powiatowy Konkurs „Dziesięciolatek Omnibusem”. Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja Naszej Szkoły w składzie: Iza Pożoga, Adam Adamczyk i Kuba Karwacki-Rój zdobyła I miejsce. Indywidualnie tytuł Omnibusa uzyskała Iza Pożoga. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wychowawczyni Pani Ewie Zdanowicz za świetne przygotowanie naszej ekipy. 
II MIEJSCE W POLSCE  DLA "ORŁÓW" Z KLASY TRZECIEJ

Uczniowie kl. III Społecznej Szkoły Podstawowej STO zajęli II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie umiejętności ,,Tropiciele", zorganizowanej przez wyd. WSiP.

Był to program wieloetapowy, rozpisany na kilka miesięcy. Na etapie przygotowań, rozwiązując zadania przyrodnicze, zestawy gier edukacyjnych, przeprowadzając eksperymenty, uczniowie mogli pokazać, jak potrafią łączyć wiedzę z umiejętnościami praktycznymi i jednocześnie zbierali punkty na koncie swojej Drużyny. Na osiągnięty wynik składały się starania całej klasy, a w końcowym etapie 6 - osobowej Drużyny. Do testu eliminacyjnego przystąpiło 478 Drużyn z całej Polski.

          Do  3 imprez  finałowych zakwalifikowało się  36 drużyn. Wielkie finały - imprezy plenerowe, perfekcyjnie zorganizowane odbywały się w Krakowie, Poznaniu i Sopocie. Drużyna z naszej szkoły -,,Orły" w składzie: Adam Adamczyk, Zuzanna Dubiniec, Wiktoria Ogrodzińska, Jakub Karwacki - Rój, Izabela Pożoga i Piotr Rogólski została zaproszona do finału, który odbył się w dniach 4 - 5 czerwca w Poznaniu, w ośrodku sportowym ,,Malta".

 Nagrodą za zajęcie II miejsca jest voucher o wartości 2000 zł, przeznaczony na dofinansowanie wycieczki dla całej klasy oraz okolicznościowe medale dla drużyny.

       Przygotowaniem zespołu oraz mobilizacją do walki zajmowała się wychowawczyni klasy III  P. Ewa Zdanowicz.

 

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu do Poznania.
   
 
 
KONKURS "OBRAZEK DO OPOWIADANIA" - ROZSTRZYGNIĘTY

Znamy już wyniki konkursu ogłoszonego na Kiermaszu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, w którym wzięły udział klasy I-III SSP. Wyróżnienie za swoją pracę otrzymała Adrianna Chyl z klasy ID. Miejsce pierwsze, a tym samym nagrodę umieszczenia swojego dzieła plastycznego jako ilustracji do opowiadania w tomiku, zdobyła Hanna Skrobanek z klasy ID. Zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Jednocześnie dziękujemy organizatorom za możliwość wspólnej zabawy uświetnionej występem zespołu bębniarskiego z Kamienia Pomorskiego.

Mamy przyjemność ogłosić, że uczennica klasy III Magdalena Tomczak – Gołowicz zajęła I miejsce w X Zachodniopomorskich Igrzyskach LZS Białogard w biegu na 60 m, które odbyły się dnia 29.IV. Jej kolega z klasy – Piotr Rogólski zajął III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym „Krasnali” (do lat 10), który miał miejsce w Szczecinku w dniach 5-6 maj. Serdecznie gratulujemy!


Konkurs o Januszu Korczaku
22 marca br. uczniowie kl.V społecznej szkoły podstawowej w składzie:
-          Maksymilian Kundera
-          Alicja Szmurło
oraz kl. IV:
-          Miłosz Radomski 
wzięli udział w powiatowym konkursie wiedzowym,
ogłoszonym w ramach obchodów:
„2012 Rokiem Janusza Korczaka”.
Konkurs przeprowadziła Miejska Biblioteka Publiczna
im. B. Horodyskiego w Szczecinku.
Drużyna zajęła IV miejsce. Gratulujemy!


Mamy ogromny zaszczyt ogłosić, że uczennica klasy ID SSP – Justynka Buszyńska zajęła III miejsce w konkursie zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. B. Horodyńskiego w Szczecinku. Tematem konkursu była „Kartka Wielkanocna”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Dnia 14 marca 2012r. w SAPIK-u odbył się Mały Konkurs
    Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczestników wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach wewnątrzszkolnych.Byli to: Zofia Dyl,  
Natalia Leonienko (klasy I-III),
Anna Zabrocka, Maksymilian Kundera (klasy IV-VI),
Anna Kotowicz i Michał Szczęśniak (gimnazjum).

Zwycięzcą konkursu została Zofia Dyl
 Przepięknie wyrecytowała dwa utwory A. Frączek:
„Dama” oraz "Jeżyk”.

Natomiast wyróżnieniem za swój występ została
nagrodzona Natalia Leonienko.

    Za Zosię trzymamy kciuki w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 13 - 14 kwietnia w Szczecinie.

Dnia 24 lutego br. odbyły się Eliminacje Szkolne Małego
 Konkursu Recytatorskiego w dwóch kategoriach wiekowych.
Recytatorzy w kategorii wiekowej I- III:

Klasa I
-           Aleksandra Baranek
-           Adrianna Chyl
-           Maciej Jabłoński
-           Hanna Skrobanek
-           Julia Froehlich
-           Wiktoria Jarosz
-           Marcel Kwak
  
Klasa II
-           Martyna Borek
-           Julia Kolasińska
-           Natalia Leonienko
-           Emilia Sowińska
Klasa III
  
-            Zuzanna Dubiniec
-           Zofia Dyl
-           Igor Łomak
-           Wiktoria Ogrodzińska
-           Izabela Pożoga
-           Mateusz Sobolewski
 
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
 I miejsce- Natalia Leonienko
II miejsce – Zofia Dyl
III miejsce- Zuzanna Dubiniec
Recytatorzy w kategorii wiekowej IV- VI:
Klasa IV:
-           Julianna Chyl
-           Jakub Skrzyński
-           Aleksandra Stefaniak
-           Wiktoria Szczęśniak
-           Anna Zabrocka
-           Julia Zabrocka
Klasa V:
-           Pola Kwiatkowski
-           Maksymilian Kundera
-           Alicja Szmurło
Klasa VI:
-           Małgorzata Świokła
 
Wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce – Anna Zabrocka
II miejsce- Maksymilian Kundera
III miejsce – Julia Zabrocka
 
 
Wyróżnienia „Recytator publiczności” otrzymali: Mateusz Sobolewski i Maksymilian Kundera.
14 marca na szczeblu powiatowym szkołę będą reprezentować uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!ELIMINACJE SZKOLNE

 Wyniki eliminacji I etapu Konkursu Matematycznego z Elementami Przyrody: do II etapu - eliminacji rejonowych zakwalifikowali się uczniowie:
 
 1.   Miłosz Radomski kl. IV
 2.   Anna Bloom kl.VI
 3.   Maike Bloom kl. V
  
Wyniki eliminacji I etapu Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii: do II etapu - eliminacji rejonowych zakwalifikowali się uczniowie:
1.   Kasjan Çakolli kl. VI
2.   Sara Zimorodka kl. VI
3.   Wojtek Januszak kl. VI
 

ROK SZKOLNY 2010/2011
KONKURSY INTERDYSCYPLINARNE W SSP STO

W piątek 14 marca 2008 roku w SSP oraz w SG odbył się Mały Konkurs Recytatorski rokrocznie organizowany przez szczecinecki SAPiK. W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono uczniow, ktorzy będą reprezentować naszą szkołę dnia 28 marca 2008 roku na szczeblu powiatowym. Przedstawiamy zwycięzcow i wyrożnionych oraz życzymy im powodzenia.


Szkoła Podstawowa

Klasy I-III

  1. Szymon Piotrkowski kl.III
  2. Krzyś Wielicki kl.III
  3. Pola Kwiatkowski kl.I

Klasy IV-VI

  1. Ada Szabałowska kl.VI
  2. Katarzyna Leniec kl.VI
  3. Ula Szablewska kl.VI
Wyrożnienia w konkursie otrzymali: Ola Perska kl. I, Kosma Łyczewski kl.I, Małgosia Szabałowska kl.III, Szymon Wołyński kl.III


Przedmiotowy Konkurs Matematyczny z elementami Przyrody

2008

Bartek Dubiniec kl.VI – finalista opiekun mgr Marzena Marcinkowska

2007

Mateusz Scieburako kl.VI – laureat opiekun mgr Aleksander Wasiuk

Wojciech Zieliński kl. VI –finalista opiekun mgr Aleksander Wasiuk

Konkurs Przedmiotowy z elementami Historii i Sztuki

2007

Wojciech Zieliński kl. VI laureat – opiekun mgr Jolanta Budzyńska

2006

Jarek Biernacki kl. VI finalista – opiekun mgr Jolanta Budzyńska

2005

Marcin Stański kl. VI finalista – opiekun mgr Jolanta Budzyńska


OGŁOSZENIASSPSGSLODZIENNIK ELEKTRONICZNYNAUCZYCIELE, PRACOWNICY SZKOŁYGALERIAKONTAKTHISTORIALINKIKOŁO STO SKT nr 47